Apie kordicepsą

 

Pristatome  sertifikuotą gydytoją- natūropatę Marytę Jaroščiuk.
Gydytoja atlieka kompiuterinę diagnostiką patobulintu Folio metodu ( compiuter diagnostics EAV - Elekctrodermal Screening Test - EDST).
Gydytoja diagnostikos srityje dirba jau 15 metų. 
 
Diagnostikos metu daktarė parenka reikiamus preparatus, suderina juos su geriamais vaistais, todėl ateinant į konsultaciją rekomenduojama atsinešti vaistus, kuriuos vartojate.
 
 
Prašome registruotis telefonu  370 615 23825
 

"Nei vienas augalas, nei vienas mineralas netapo tokia sensacija medicinoje, kaip grybas kordicepsas!"

Gydytoja Irina Filipova

 

Kordicepsas Kinijoje laikomas stebuklingu, Dievo duotu augalu. Kiniškasis kordicepsas (lotyniškas pavadinimas Cordyceps sinensis), kurį botanikai priskiria grybų klasei, turi dvejopų savybių: vieną savo biologinio ciklo dalį jis yra augalas, kitą – vabzdys.

Kordicepsas auga Tibeto aukštikalnėse, 4000 metrų virš jūros lygio, atšiauriose sąlygose. Vasarą susidariusios kordicepso sporos patenka į drugelio lervą ir pradeda parazituoti. Taip jos pereina iš augalinio į biologinį ciklą. Pažeista lerva įsirausia į žemę. Kaip gemalo kokonas kordicepsas peržiemoja, maitinasi drugelio vikšru, tačiau periodiškai jis kenčia badą, šaltį, temperatūrų svyravimą - dieną karšta, naktį šalta -, deguonies trūkumą. Po tokio egzistavimo žemėje vėl išauga augalas, pasigamina sporos ir ciklas prasideda iš naujo. Atšiaurios sąlygos užgrūdina grybą, priverčia jį kaupti energiją, naudingas medžiagas. Kordicepso sudėtyje yra 77 mikro- ir makroelementai, daugiau kaip 80 rūšių fermentų, nepakeičiamųjų aminorūgščių, nesočiųjų riebalų rūgščių ir t.t Tačiau vitaminų ir mineralų kiekiai nėra dideli, todėl kordicepso produktai negali sukelti perdozavimo simptomų.

1980 m. JAV farmokologai iš kordicepso išskyrė tokias unikalias medžiagas kaip kordicepinas, kordicepso rūgštis, adenozinas, adeninas ir nustatė, jog jis teigiamai veikia imuninę sistemą. Kordicepsas efektyviai valo organizmą, skatina jį priešintis įvairioms infekcijoms, daro atsparesnį orų permainoms ir kenksmingai aplinkai. Gerų rezultatų pasiekiama esant onkologiniams susirgimams, paspartina eritrocitų, leukocitų, trombocitų gamybą, saugo nuo kenksmingo radiacijos poveikio.

 

Gerokai didesnį negu ženšenis poveikį sveikatai turintis kordicepsas jau du tūkstantmečius užima gana svarbią vietą kinų farmakopėjoje. Europa pirmą kartą apie kordicepsą sužinojo 1726 metais. Ilgą laiką Kinijos imperatoriaus aplinkoje gyvenęs jėzuitų vienuolis, rizikuodamas savo gyvybe, kordicepsą atvežė į Paryžių. Tuo metu šį retą ir nepaprastai brangų augalą galėjo vartoti tik imperatoriaus šeima, grybo augimo vietos buvo budriai saugomos, pasikėsinusiems į šį augalą grėsė net mirties bausmė. Todėl tada kordicepsas Europoje ir nepaplito. Turėjo praeiti daugiau nei du šimtai metų, kol į kordicepsą dėmesį atkreipė Vakarų medicina.

 Apie kordicepso naudą sveikatai rašoma senuose kinų medicinos traktatuose. Pastaruosius kelis dešimtmečius kordicepsu itin domisi JAV, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos, Rusijos, Izraelio, Estijos, Lenkijos, Lietuvos ir kitų šalių gydytojai bei mokslininkai. Yra paskelbta šimtai mokslininkų straipsnių apie kordicepsą, ir jų vis daugėja, vos ne kasdien internete galima rasti naujų tyrimų ir jų rezultatų aprašymus.

Kordicepso sudėtyje yra betakarotino, vitaminų E ir C, seleno ir cinko, viso to dėka jis pasižymi stipriomis antioksidanto savybėmis. Kordicepso preparatai yra natūralūs antibiotikai, kovojantys su patogeninėmis bakterijomis, virusais, tarp jų ir su herpesu, streptokokais, stafilokokais, gerina kraujo formulę, mažina cholesterino kiekį, stiprina imunitetą.

Kordicepsas – vienintelis žemės augalas, turintis priešnavikinį ir antimetastazinį poveikį, stiprina širdį, veiksmingas esant aritmijai ir kitoms širdies ligoms. Apsaugo kepenis, gelbsti sergant hepatitu, ciroze, chroninėmis inkstų ligomis.

Kordicepso preparatus tikslinga vartoti sergant įvairiais uždegimais, kad jie netaptų chroninėmis ligomis. Kordicepsas atstato visų organų ir sistemų funkcijas, taip pat ir jų savireguliacijos mechanizmą, gelbsti nuo nevaisingumo, sustiprina lytines funkcijas.

Kordicepso produktai labai plačiai vartojami profilaktikai. Pagrindinis Tradicinės kinų medicinos principas yra "Rūpinkis savo sveikata kol esi sveikas. Gydytis, kai susirgai, tai tas pat, ką pradėti kasti šulinį tik tada, kai esi ištroškęs".

Kalifornijos (JAV) vienos ligoninės gydytojas Džonas Holidėjus (John Holliday), jau daugiau kaip 40 metų tyrinėjantis kordicepsą, parašęs ne vieną knygą apie šį nepaprastą augalą ir tyrimų rezultatus, savo pacientams pataria: "Nebijokite žiniomis apie kordicepsą pasidalinti su savo gydytojais. Tegul jie ateina pas mus, mielai viską parodysim ir papasakosim." To paties palinkėtume ir mes savo pacientams. Nereikės mūsų gydytojams skristi į Kaliforniją, kad sužinotų, ką sugeba kordicepsas. Yra ir Lietuvoje gydytojų, jau daugelį metį tyrinėjančių kordicepsą, pasiekusių puikių rezultatų ir pasiruošusių dalintis savo žiniomis.

 Kordicepso preparatų vartojimo ypatumai

Pirmoji biologinių imunoreguliatorių vartojimo ypatybė - tai jų išskirtinė savybė vartojimo pradžioje diagnozuoti įvairius lėtinius susirgimus.


Ši ypatybė pasireiškia tuo, kad pastebima pažeisto organo reakcija: gali būti nestiprūs kurios nors kūno dalies diegliai, diskomforto jausmas. galvos svaigimas. Dėl to rekomenduojama preparatus pradėti gerti mažomis dozėmis, kasdien po truputį didinant.

Antroji biologiškai veiklių papildų ypatybė yra ta, kad jie visiškai neturi nepageidaujamo šalutinio poveikio. Taip pat šiuos preparatus galima vartoti su įvairiais medikamentais. Jie ne tik dera su visais vaistais, bet ir mažina vaistų daromą šalutinį poveikį bei didina vaistų veiksmingumą.

Preparatų dozės skiriamos individualiai, atsižvelgiant į organizmo sveikatos būklę ir siekiamą klinikinį poveikį, kuris įvertinamas pagal tyrimų rezultatus.

Free live stats and visitor counter for Joomla, Wordpress, Drupal, Magento and Prestashop